تاریخچه و طراحی


فرنچ پرس کلاسیک ترین برای دم کردن قهوه فیلتر است. و همچنین پرکاربردترین تجهیزات در سراسر جهان. اگرچه اولین بار در سال 1932 توسط ایتالیایی ها ثبت شد، اما گفته می شود که در اواسط دهه 1800 توسط فرانسوی ها استفاده شده است. افسانه ها حاکی از آن است که یک سرباز فرانسوی روزی تصمیم می گیرد روی آتش کمپ قهوه درست کند، اما متوجه می شود که قهوه را در حین جوشاندن آب در آب نگذاشته است. فرانسوی ها که بعداً دانه های قهوه را اضافه کردند، می خواهند دانه های موجود در آب را از بین ببرند و فقط قسمتی از قهوه را که می توان نوشید، جدا کرد. سرباز فرانسوی که یک بشقاب فلزی از یک تاجر ایتالیایی در حال عبور از آن منطقه دریافت کرده بود، با هل دادن بشقاب به کمک چوب قهوه را صاف می کند. اگرچه سرباز نسبت به قهوه کاملا ناامید است، اما بازرگان ایتالیایی و سرباز فرانسوی موافقند که این بهترین قهوه ای است که تا به حال چشیده اند. به لطف چنین حادثه ای، روش جدیدی برای دم کردن قهوه کشف می شود.

این سیستم ساختار بسیار ساده ای دارد، فقط از یک ظرف شیشه ای و یک میله با یک فیلتر فلزی در انتهای آن تشکیل شده است که دانه های آسیاب شده را از قهوه ای که می نوشید جدا می کند.


اول از آب داغ با کمی فرنچ پرس ' ما باید برای مدتی پیش گرم کنیم. برای این کار کافی است آب داغ فرنچ پرس خود را تکان داده و آب را دور بریزید. سپس 14-13 گرم قهوه و 200 میلی لیتر (یک لیوان) آب داغ برای یک فنجان قهوه برای یک نفر آماده می کنیم. با افزایش تعداد افراد، می توانید نسبت قهوه و آب را با نسبت مناسب افزایش دهید. قهوه آسیاب شده فرنچ پرس ما تقریباً 10 درصد از کل آب و فرآیند گلدهی ما را اضافه می کند (قهوه در قهوه CO 2 ناشی از حذف گاز) چند ثانیه صبر کنید تا کامل شود. سپس کمی مخلوط کنید و بقیه آب را اضافه کنید. بعد از 4 دقیقه منتظر ماندن، پرس را به آرامی به سمت پایین فشار می دهیم. لیوان قهوه آماده کردیم یا آن را به سرور خود منتقل می کنیم و از قهوه تازه خود لذت می بریم.


مزایا

فیلتر فلزی فرنچ پرس اجازه می دهد تا برخی از روغن های قهوه به قهوه شما وارد شود و به شما این امکان را می دهد که قهوه ای با احساس قوی تر و تلخ تر دم کنید. علاوه بر این، وقتی از فرنچ پرس استفاده می کنید، مجبور نیستید همیشه از فیلترهای کاغذی استفاده کنید. برای اینکه بهترین طعم را از فرنچ پرس خود بگیرید، توصیه می کنیم بلافاصله پس از دم کردن قهوه، فرنچ پرس خود را با مواد شوینده تمیز کنید. قهوه های برشته تیره همیشه با فرنچ پرس نتایج بهتری می دهند. می توانید مخلوط های ویژه برزیل، کلمبیا، سوماترا و قهوه فیلتر را با فرنچ پرس امتحان کنید.